Walka kijem - Instytut Budokan

Rodokan Combat Karate Kempo


Krzysztof Rosowski Instytut Budokan
Rodokan Combat Karate Kempo
Przejdź do treści

Menu główne:

Walka kijem

Trening
hanbo jutsu
Współcześnie istnieje wiele systemów walki kijem. W naszej szkole początkowo koncentrowaliśmy się na nauce technik z trzech systemów: bo jutsu, hanbo jutsu i eskrima.
Walka kijem
Na potrzeby naszego treningu wyselekcjonowaliśmy techniki i kombinacje, które uważamy za najbardziej przydatne. Kij jako broń ma określone zastosowanie, a praktyka jest środkiem do celu, jakim jest doskonalenie się w sztuce walki. Praktykując kijem nabywamy umiejętności , które wykorzystujemy również w treningu z użyciem noża, sai i kama. Taki trening daje nam też dobre podstawy aby móc się obronić za pomocą podręcznych przedmiotów takich jak parasol, laska lub pałka teleskopowa. Dlatego też walka kijem jest bardzo ważnym elementem naszych ćwiczeń.
Walka kijem
Biegłość w praktyce posługiwania się kijem ma też przełożenie na umiejętność w wykonywaniu technik bez broni. Poprawia koordynację, pewność w poruszaniu się i wyczucie właściwego dystansu.
walka kijem
Połączenie tych wszystkich elementów w jeden trening jest bardzo rozwijające i szybko pozwala każdemu adeptowi wznieść się na wyższy poziom. Ćwiczący znajduje wiele podobieństw między różnymi systemami ,które później są wykorzystywane podczas codziennych ćwiczeń. W trakcie treningów wykorzystujemy krótkie metalowe pręty, kije dębowe, rattanowe oraz lekkie bambusowe. Użycie broni o różnym ciężarze poprawia cechy motoryczne a pełnokontaktowa walka w ochraniaczach wyrabia dobre odruchy, które pomagają w realnej walce.
Wszelkie prawa zastrzeżone Krzysztof Rosowski instytutBudokan.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone Krzysztof Rosowski instytutBudokan.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego